Wnętrza w stylu shabby chic

Opublikowano dnia Sie 24 2015 - 2:49pm przez Fabian Kaczmarek

Wiele osób mając w planach przeprowadzenie remontu, na początku zastanawia się, jaki styl chciałyby one wprowadzić do swoich pomieszczeń. W końcu wszyscy doskonale wiemy o tym, jak ważne jest zachowanie odpowiedniej spójności. Na szczęście każdy z nas jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie z uwagi na naprawdę ogromny wybór. Dużym zainteresowaniem cieszy się styl shabby chic. Jest on naprawdę rzadko spotykany, a kiedy już mamy z nim styczność, co zdecydowanie wywiera na nas ogromne wrażenie. Warto byłoby się nim zainteresować i przemyśleć, czy aby na pewno nie jest to styl odpowiedni dla nas, czy nie czulibyśmy się dobrze w takich pomieszczeniach.

Dla kogo wnętrza w stylu shabby chic?

 

dekoratorstwo shabbychic

Nie za się ukryć, że wnętrza w stylu shabby chic są naprawdę specyficzne. Tego stylu nie da się pomylić z żadnym innym. Dla kogo jednak jest to styl, kto w nim dobrze się odnajdzie?

Bez wątpienia miłośnicy wnętrz, jakie z pozoru wyglądają na stare, używane przez wiele pokoleń. Te pomieszczenia zazwyczaj mają swój własny klimat. Spotkamy się w nich między innymi ze starymi meblami. Nie sposób pomylić ich z tymi, jakie spotkać można obecnie w sklepach meblowych. Warto sprawdzić, czy takie meble znajdują się jeszcze w naszych domach czy domach bliskich. Dzięki nim naprawdę łatwo będzie nam urządzić pomieszczenia w stylu shabby chic.

Co charakteryzuje shabby chic?

Warto jednak wspomnieć o tym, że styl shabby chic nie jest kojarzony jedynie ze starymi, używanymi przez pokolenia meblami. Poza tym ważnym elementem warto zwrócić także uwagę na kolorystykę całego wnętrza, na wiele różnych elementów wystroju. Wystarczy jedynie odrobinę się zorientować, żeby zauważyć, jak wiele we wnętrzach shabby chic zmieniają hafty i koronki.

Zdecydowanie nie powinno ich u nas zabraknąć. Na całe szczęście nie musimy obawiać się kosztów, bo jak nietrudno się domyślić, zarówno koronki, jak i stare meble możemy naprawdę łatwo znaleźć i mało za nie zapłacić. Bardzo jest w stanie pomóc nam także samodzielna praca, malowanie starych mebli czy samodzielne wykonanie dodatków.

Podobne wpisy:

Salon w stylu shabby chic. Krok po kroku

Dodaj komentarz