Telewizyjne programy o projektowaniu

Opublikowano dnia Lut 2 2014 - 8:04pm przez Sebastian Ostrowski

Gdy przeglądamy programy telewizyjne różnych stacji, możemy zauważyć, że praktycznie każda z nich ma program, którego głównym tematem jest projektowanie wnętrz. Cała idea takich programów polega na tym, że prywatne osoby zwracają się z prośbą do ekipy zatrudnionej przez stacje telewizyjne, by ta zaprojektowała im wnętrza w domu lub mieszkaniu. Zwykle oprócz samego projektowania, ekipa równocześnie sama dokonuje wszystkie prace, więc można powiedzieć, że w programach tego typu, osoba gdzie dokonuje się ta „rewolucja” otrzymuje gotowe do zamieszkania wnętrza.

Projektowanie małych wnętrz

Oglądając tego typu programy, możemy sporo się dowiedzieć i nauczyć, jak powinno wyglądać prawidłowe projektowanie wnętrz. Na pewno nie jest to zadanie proste, szczególnie jeśli trzeba zaplanować mieszkanie o bardzo małych rozmiarach, lub jeśli w jakimś domu mieszkają dwie osoby, które mają całkowicie odmienne zdana na temat wyglądu ich wnętrz. Projektant musi się w takim przypadku nieźle „nakombinować”, aby znaleźć kompromis pomiędzy takimi osobami. I zwykle do takich kompromisów dochodzi, jeśli obydwie osoby troszeczkę „zejdą” ze swoich wymagań i oczekiwań. Po etapie planowania, możemy oglądać jak dochodzi do realizacji planów. Do projektowanych pomieszczeń wkracza ekipa remontowo – budowlana, która zajmuje się wszelkimi pracami, zleconymi przez projektantów. Jak łatwo się domyśleć, wszelkie prace posuwają się bardzo szybko, a ewentualne problemy i kłopoty rozwiązywane są bardzo szybko. Jest w tym trochę telewizyjne iluzji, ale widź nie zwraca za bardzo na to uwagi. Ważne, że prace zostały szybko i dokładnie wykonane, a właściciele nieruchomości są zachwyceni nowymi wnętrzami.

Duża grupa odbiorców

Czy takie programy będą miały szanse utrzymania się na wizji? Z całą pewnością tak, gdyż jest duża grupa widzów, którzy chcą zobaczyć jak wygląda projektowanie wnętrz. Potem wiele pomysłów które zauważą w takich programach, wprowadzają w życie w swoich własnych domach szczególnie gdy chcą coś w nich zmienić. I nie muszą oni płacić projektantom za nową aranżację.

Dodaj komentarz