Salon nowoczesny, czyli mniej znaczy więcej

Opublikowano dnia Maj 17 2018 - 1:04pm przez Marcel Nowicki

nowoczesne funkcjonalne wnętrza

Nowoczesna estetyka na dobre zagościła w naszych mieszkaniach. Nic jednak dziwnego, skoro jej najważniejsze cechy to piękno, funkcjonalność, komfort oraz ponadczasowa prostota. Odpowiednie zestawienie materiałów, kolorów i faktur sprawi, że salon stanie się wyjątkowy i wspaniale spełni swoje dwie najważniejsze funkcje – wypoczynkową i reprezentacyjną. Aby jednak tak się stało, warto zapoznać się z najważniejszymi cechami nowoczesnego wnętrza i nabytą wiedzę wykorzystać w kreowaniu własnej przestrzeni.

Salon nowoczesny

Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim prostota i funkcjonalność, dlatego nie można przesadzać z dodatkami czy dekoracjami. Najlepiej postawić na 2-3 designerskie gadżety, na przykład ciekawy wazon lub ramkę na zdjęcia o nietypowej formie. W ten sposób wystrój salonu stanie się bardziej spersonalizowany, a jednocześnie unikniemy niepożądanego wrażenia zagracenia. Z tej samej przyczyny doskonałym pomysłem będzie połączenie salonu z kuchnią czy korytarzem oraz zainstalowanie dużych okien, przez które do wnętrza będzie wpadać naturalne światło. Nie można też oczywiście zapominać o odpowiednio dobranym oświetleniu, lampie podłogowej oraz żyrandolu, które wieczorami będą tworzyły przytulny, zachęcający do wypoczynku klimat.

nowoczesne modne wnętrza

Meble w salonie nowoczesnym

Estetykę nowoczesną wyróżnia dbałość o najmniejsze szczegóły, dlatego meble w salonie powinny być starannie dobrane, w optymalnej, nie za dużej ilości. Świetnie sprawdzą się sprzęty w odcieniach bieli, beżu i szarości, zwłaszcza w połączeniu z tak modnymi obecnie ścianami z surowej cegły lub kamienia. Niezbędnym elementem jest duża, wygodna sofa lub narożnik, która zwykle stanowi centralny element aranżacji. Obok warto postawić kilka dodatkowych foteli i puf oraz stolik kawowy. W tym ostatnim wypadku można sobie też pozwolić na odrobinę szaleństwa wybierając model o nietuzinkowym kształcie lub wykonany z jakiegoś nietypowego materiału, driftwoodu czy niedbale oszlifowanego foszta.

Kolorystyka

Wybierając kolory ścian w salonie nie należy za bardzo kierować się modą, ta bowiem zmienia się bardzo szybko. Najlepiej skupić się na własnych preferencjach i uzyskaniu spójnego efektu końcowego. Jeżeli zatem zależy nam na stonowanym, ponadczasowym efekcie, dobrym wyborem będą wszelkie odcienie beżu, bieli i szarości, jeżeli natomiast wolimy mocniejsze barwy, warto rozważyć intensywny granat, butelkową zieleń, a nawet… czerń. Ciekawym pomysłem jest też pomalowanie ścian na różne kolory lub dodanie w wybranym miejscu jakiegoś kontrastowego pasa lub wzoru, najlepiej nawiązującego do innych elementów dekoracji, barwy poduszek czy zasłon.

Ciekawe pomysły na nowoczesne wnętrza znajdują się pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/nowoczesny-wystroj-salonu-jakie-kolory-scian

Dodaj komentarz