Pomysły na pokój na poddaszu

Opublikowano dnia Maj 24 2018 - 11:19am przez Marcel Nowicki

Poddasze nie musi być jedynie miejscem, gdzie przechowujemy niepotrzebne sprzęty. Nie musi też pełnić funkcji suszarni. To doskonała przestrzeń na wykreowanie magicznego wnętrza. Pomysłowo zaaranżowane poddasze może być najatrakcyjniejszym miejscem w naszym domu. Jak to zrobić? Przekonaj się, czytając nasz artykuł.

Sypialnia na poddaszu

Poddasze to idealne miejsce, by urządzić w nim sypialnię. Zaciszne, ciepłe i ukryte przed gośćmi odwiedzającymi nasz dom. Widoczne drewniane belki i słupy tworzą przytulny i wyjątkowy klimat, który wprost sprzyja relaksowi. W takiej sypialni idealnie sprawdzi się drewno, nie tylko na podłodze, ale również na ścianach. Specyficzną budowę ścian można wykorzystać, decydując się na meble pod wymiar – pozwoli to maksymalnie zagospodarować przestrzeń. Urządzając sypialnię, w pierwszej kolejności warto zaplanować ciągi komunikacyjne. Powinny one znaleźć się tam, gdzie wnętrze jest najwyższe, by użytkownicy mogli swobodnie się poruszać.

przestronne poddasze

Salon na poddaszu

Jeśli zależy Ci na niebanalnym salonie, urządź go na poddaszu. Jest to doskonałe miejsce, by stworzyć jasną i przestronną aranżację. Salon najlepiej będzie się prezentować, jeśli przestrzeni nie podzielimy ściankami działowymi, a jedynie wyznaczymy poszczególne strefy. Jeżeli zależy nam na przytulnym charakterze naszego salonu, pozostawmy odkryte konstrukcje więźby dachowej. Kolor i fakturę drewna dodatkowo podkreślimy, malując ściany i skosy na jasny kolor. Jeśli natomiast chcemy osiągnąć bardziej nowoczesną aranżację, elementy konstrukcyjne możemy schować pod płytami kartonowo gipsowymi. Urządzając salon na poddaszu lepiej zrezygnować z meblościanek i ciężkich mebli, a zamiast nich zdecydować się lekkie półki lub meble modułowe.

Jeżeli wciąż uważasz, że dostarczyliśmy Ci mało inspiracji, zajrzyj również do poradnika Śnieżki pod adresem: http://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/jak-urzadzic-pokoj-na-poddaszu.

Dodaj komentarz