Kolor zielony we wnętrzach

Opublikowano dnia Wrz 26 2016 - 4:42pm przez Paweł Pietrzak

To, że kolory mają niemały wpływ na nasze samopoczucie i nastrój wie chyba każdy. Każda barwa ma również swoją symbolikę i znaczenie. Jakiego koloru ubrania lub dodatki nosimy może mieć wpływ na to jak jesteśmy odbierani. Podobnie jest z wnętrzami – ich kolor wpływa na nasze emocje i odczucia. Zapoznajmy się zatem z jednym z najprzyjemniejszych kolorów – zielonym.

Znaczenie koloru

Wyobraźmy sobie wiosnę, zieloną trawę, liście drzew, pola i łąki. Taki widok uspokaja, orzeźwia, sprawia, że czujemy się szczęśliwi. Wg badań przebywanie wśród zieleni redukuje stres – stąd kolor zielony często jest wykorzystywany w szpitalach i szkołach. Kolor zielony kojarzy się także ze szczęściem i powodzeniem – czterolistną koniczynką. To właśnie dlatego w tym odcieniu są stoły bilardowe i maszyny w kasynach. Ciemna zieleń związana jest z bogactwem i prestiżem, natomiast jasna kojarzy się z nadzieją, świeżością i wzrostem. Osoby, które noszą zielone elementy garderoby, odbierane są jako godne zaufania, emocjonalnie zrównoważone i wielkoduszne.

 

ściania w odcieniu zielonym

 

Kolor zielony we wnętrzu

Malując ściany na zielono wprowadzimy do pomieszczenia radość i pozytywną energię. Barwa zielona wspomaga odpoczynek i relaks, więc świetnie się sprawdzi w sypialni i w salonie. Odcienie szmaragdowe i butelkowe dadzą wrażenie elegancji i stylu.Kolor zielony jest barwą pochodną, jest to połączenie niebieskiego z żółtym, w związku z tym ma szeroką gamę odcieni. Może być to soczysta zieleń przechodząca w żółć, odcień butelkowy, kolor pistacjowy, albo morski – możliwości jest naprawdę wiele. Zieleń może być interesującym dopełnieniem stylowych wnętrz, nie zawsze jednak wiemy jak osiągnąć zamierzony efekt. Możemy nie widzieć jakie odcienie zieleni ze sobą łączyć, jak dobrać meble lub dodatki. Tutaj z pomocą przychodzi poradnik Śnieżki, który znajdziemy pod adresem http://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/w-harmonii-z-natura-aranzacje-wnetrz-w-kolorze-zieleni

Dodaj komentarz