Kolor zielony we wnętrzach

Opublikowano dnia Wrz 26 2016 - 4:42pm przez Paweł Pietrzak

To, że kolory mają niemały wpływ na nasze samopoczucie i nastrój wie chyba każdy. Każda barwa ma również swoją symbolikę i znaczenie. Jakiego koloru ubrania lub dodatki nosimy może mieć wpływ na to jak jesteśmy odbierani. Podobnie jest z wnętrzami – ich kolor wpływa na nasze emocje i odczucia. Zapoznajmy się zatem z jednym z najprzyjemniejszych kolorów – zielonym.

Znaczenie koloru

Wyobraźmy sobie wiosnę, zieloną trawę, liście drzew, pola i łąki. Taki widok uspokaja, orzeźwia, sprawia, że czujemy się szczęśliwi. Wg badań przebywanie wśród zieleni redukuje stres – stąd kolor zielony często jest wykorzystywany w szpitalach i szkołach. Kolor zielony kojarzy się także ze szczęściem i powodzeniem – czterolistną koniczynką. To właśnie dlatego w tym odcieniu są stoły bilardowe i maszyny w kasynach. Ciemna zieleń związana jest z bogactwem i prestiżem, natomiast jasna kojarzy się z nadzieją, świeżością i wzrostem. Osoby, które noszą zielone elementy garderoby, odbierane są jako godne zaufania, emocjonalnie zrównoważone i wielkoduszne.

 

ściania w odcieniu zielonym

 

Kolor zielony we wnętrzu

Malując ściany na zielono wprowadzimy do pomieszczenia radość i pozytywną energię. Barwa zielona wspomaga odpoczynek i relaks, więc świetnie się sprawdzi w sypialni i w salonie. Odcienie szmaragdowe i butelkowe dadzą wrażenie elegancji i stylu.Kolor zielony jest barwą pochodną, jest to połączenie niebieskiego z żółtym, w związku z tym ma szeroką gamę odcieni. Może być to soczysta zieleń przechodząca w żółć, odcień butelkowy, kolor pistacjowy, albo morski – możliwości jest naprawdę wiele. Zieleń może być interesującym dopełnieniem stylowych wnętrz, nie zawsze jednak wiemy jak osiągnąć zamierzony efekt.

Dodaj komentarz