Gabinet na poddaszu, czyli Twoja domowa świątynia pracy

Opublikowano dnia Sty 13 2018 - 12:35pm przez Marcel Nowicki

Poddasze to wyjątkowy rodzaj pomieszczenia ze względu na swą specyficzną konstrukcję. Skosy czy niskie kolankowe ściany mogą stanowić nie lada wyzwanie aranżacyjne. Jednak warto podjąć wysiłek i uczynić pokój na poddaszu miejscem wyjątkowym . To zazwyczaj najbardziej odseparowane pomieszczenie w domu, dlatego jeśli od czasu do czasu lubisz zamknąć się w czterech ścianach z dala od rodzinnego gwaru oraz cenisz sobie ciszę i spokój, poddasze będzie idealnym miejscem do stworzenia w nim prywatnego gabinetu. Oprócz właściwej aranżacji, bardzo ważne jest odpowiednie dobranie kolorystyki ścian. Kluczem do uzyskania przyjemnej aury oraz optycznego powiększenia poddasza jest zastosowanie oszczędnego wyposażenia oraz dobranie odpowiedniej palety kolorów na ścianach wnętrza. Oto nasz zestaw pomysłów na urządzenie gabinetu na poddaszu.

Przytulne poddasze w stylu „hygge”

Zapewne spotkałeś się już z terminem „hygge” , który utożsamiany jest z bardzo popularnym obecnie stylem życiem wylansowanym przez Duńczyków. Kwintesencją stylu „hygge” jest powolne celebrowanie codziennych przyjemności z bliskimi oraz otaczanie się pięknymi przedmiotami. Chodzi tu więc o budowanie atmosfery, która służyć ma odstresowaniu się i zapomnieniu o troskach z dala od ferworu dnia codziennego. W naszym hygge gabinecie postawiliśmy na dominację bieli i ciemniejsze akcenty. Ściany o barwie śnieżnobiałej będą wspaniale komponować się z białym, prostym drewnianym biurkiem w skandynawskim stylu ustawionym na przeciwko okna. Jasną kolorystykę warto przełamać wyrazistymi dodatkami: lampami z metalu, dywanem i wzorzystym fotelem w stylu etno oraz pufą ze słomianym siedzeniem. Nie zapomnij o hygge dodatkach: świeczkach oraz tzw. „cotton ball lights”, czyli lampkach w postaci bawełnianych kulek.

Poddasze stylowego geeka

W popkulturze geek kojarzony jest z ekscentryczną osobą o szczególnych zainteresowaniach oraz wysokim ilorazie inteligencji. Jeśli interesujesz się fizyką kwantową, uwielbiasz sci-fi, fantasy, gry komputerowe oraz serial „Mr. Robot”, specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy unikalną aranżację gabinetu na poddaszu.:) Ściany w kolorze czerwieni zestawiliśmy z minimalistycznym wyposażeniem w czerni. Komputerowe biurko w industrialnym stylu wraz z designerskim krzesłem będą świetnie komponować się z metalowymi dodatkami: koszem, lampą biurkową, ściennym zegarem oraz geometrycznym regałem na książki . Na czerwonych ścianach koniecznie powieś plakaty filmowe o ciekawej szacie graficznej, np. z filmu „Star Wars” lub „Blade Runner”.

Świątynia ascezy

Jeśli cenisz sobie surowe, ascetyczne wnętrza bez zbędnych dodatków, mamy dla Ciebie doskonałą propozycję aranżacji gabinetu. Jasne, dobrze oświetlone pomieszczenie oraz minimalizm wyposażania z pewnością pozytywnie wpłyną na Twoją koncentrację, a praca będzie przebiegać efektywniej. Widoczne słupy więźby dachowej będą prezentować się niezwykle stylowo i świeżo na tle białych ścian. W takim wnętrzu warto postawić na minimalizm wyposażenia: białe, proste biurko na stelażu z jasnego drewna, czarne krzesło, okrągły zegar o lustrzanej powierzchni. Miejsce stykania się drewnianych słupów można wykorzystać do zrobienia prostego i stylowego regału na książki.

 

Dodaj komentarz