Energia we wnętrzu – moc żywych kolorów ścian

Opublikowano dnia Kwi 28 2018 - 1:54pm przez Marcel Nowicki

Co prawda neutralne i stonowane barwy we wnętrzach są bezpieczne, to jednak dla niektórych są po prostu nudne. Osoby, które potrzebują codziennej dawki energii, z pewnością chętnie zdecydują się na mocny akcent kolorystyczny w swoim mieszkaniu.

Gdzie stosować mocne kolory?

Stosowanie określonych kolorów musi być uzależnione od wielkości pomieszczenia, jego funkcji oraz dostępu do naturalnego światła. Kolory w kuchni i jadalni mają zaostrzać apetyt i stymulować do wspólnej rozmowy. Sprawdzą się ciepłe nasycone barwy – czerwień i pomarańcz. Kolory te chętnie wykorzystywane są przez właścicieli barów i restauracji. Barwy te również sprawdzą się w salonie, jednak pamiętajmy, by stosować je ostrożnie, gdyż potrafią być męczące.

Urządzając sypialnię, warto zdecydować się na kolory uspokajające, pozwalające się zrelaksować i wyciszyć. Zieleń, błękit, delikatny fiolet. Kolor niebieski obniża ciśnienie krwi a zielony ułatwia głębokie oddychanie.

pomarańczowe ściany w pokoju

Jakie kolory do salonu?

Salon jest miejscem wyjątkowym – to tutaj się relaksujemy po dniu ciężkiej pracy, ale również zapraszamy gości i wspólnie spędzamy czas. Warto, więc wybrać kolor, w którym czujemy się dobrze, który nie zanudzi nas ani nie przytłoczy.

Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie jednej ściany w mocnym kolorze, który pobudzi domowników i gości do rozmów oraz wprawi w dobry nastrój. Pozostałe ściany możemy pomalować na neutralny, jasny kolor.

Więcej praktycznych porad na temat urządzania salonu znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/pomysly-na-energetyczne-aranzacje-kolorystyczne-w-salonie

Wiele osób ma problem z zestawieniami kolorystycznymi, zwłaszcza w przypadku mocnych kolorów. Bardzo pomocna może okazać się paleta kolorów w formie koła. Na jej podstawie możemy łączyć kolory i tworzyć schematy kolorystyczne.

Do wyboru mamy 4 możliwości:

  • połączenia monochromatyczne (bazowanie na odcieniach jednego koloru),
  • analogiczne (kolory, które są obok siebie w palecie),
  • kontrastowe,
  • komplementarne.

Dodaj komentarz