3 funkcjonalne i oryginalne rozwiązania w kuchni

Opublikowano dnia Gru 6 2017 - 3:03am przez Sebastian Ostrowski

Planujesz remont kuchni i szukasz ciekawych, praktycznych patentów, które pomogą Ci usprawnić codzienne obowiązki, a jednocześnie nadadzą wnętrzu wyjątkowy charakter? Poznaj trzy funkcjonalne rozwiązania, które z pewnością sprawdzą się również w Twojej kuchni.

Relingi

Problemem wielu kuchni jest zbyt mała przestrzeń, w której trudno pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty. Warto więc sprytnie wykorzystywać każdy, nawet najmniejszy fragment wnętrza. Nawet niepozorna powierzchnia ściany między blatem a wiszącą szafką może zamienić się w funkcjonalny element wystroju, który pomoże Ci w organizacji codziennych czynności. Wystarczy przymocować do niej praktyczne relingi, na których zawiesić można haczyki na kuchenne narzędzia lub ściereczki. Mogą też zawisnąć na nich pojemne koszyki, pudełka, wąskie półeczki na przyprawy, a nawet doniczki ze świeżymi ziołami. Na rynku dostępne są obecnie relingi wykonywane z drewna lub stali w wielu stylistycznych odsłonach. Bez trudu można więc znaleźć listwy pasujące zarówno do tradycyjnej kuchni w stylu rustykalnym, jak i nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza.

Ściana tablicowa

Praktycznym i nieco przewrotnym rozwiązaniem, które coraz częściej stosowane jest nie tylko w nowoczesnych kuchniach, są ściany tablicowe. Jedną z kuchennych ścian lub jej wybrany fragment pokrywa się tablicową farbą magnetyczną, która zamienia mur w funkcjonalną tablicę. Na jej powierzchni można notować ważne terminy, listy zakupów i domowych sprawunków, a także przyklejać drobne karteczki czy dziecięce rysunki za pomocą kolorowych magnesów. Mimo czarnego koloru, kuchenna tablica, wprowadza do wnętrza domowy luz i – przez wspomnienie szkolnych lat – odrobinę młodzieńczego humoru. Więcej pomysłów na wykorzystanie tablicowej farby magnetycznej znajdziesz na: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/sciana-jak-tablica-dzieki-farbie-tablicowej.

Praktyczne szuflady

Coraz bardziej popularnym patentem na maksymalne wykorzystanie kuchennej przestrzeni są również dopasowane do potrzeb wnętrza systemy cargo. Dzięki zastąpieniu tradycyjnych szafek i płytkich szuflad, funkcjonalnymi, wysuwanymi koszami, zyskujemy nie tylko dodatkową przestrzeń do przechowywania ale również komfort korzystania z kuchennych sprzętów. O ile łatwiej jest przecież sięgnąć po talerz ustawiony na wysuwanej półce, niż nurkować na dno szafki, nadwyrężając kolana i zmęczony kręgosłup? Nowoczesne systemy pozwalają też na wykorzystanie miejsca np. w narożnych szafkach, czy niewielkich przestrzeniach pomiędzy kuchennymi sprzętami. Nawet jeśli nie planujesz generalnego remontu kuchni i wymiany zabudowy, warto zastanowić się nad modyfikacją dawnych mebli – dla własnej wygody, komfortu i… zdrowia!

Dodaj komentarz