Zalety obsługi technicznej nieruchomości

Opublikowano dnia Lip 11 2014 - 10:41am przez Fabian Kaczmarek

Koszty nieruchomości w Polsce są duże. Samodzielny zakup mieszkania graniczy z cudem, biorąc pod uwagę średnią pensję. Pamiętaj, że nie liczy się tylko ocena samego lokalu. Zawsze bierz pod uwagę stan techniczny całego budynku, w którym masz zamieszkać. To od niego właśnie zależy komfort twojego dalszego życia. Obsługa techniczna nieruchomości – to zatem wiele interesujących funkcji, do których warto się odwołać w poniższym artykule.

Inwestycja w profilaktyczną obsługę techniczną zawsze się zwraca

Profilaktykę w kwestiach usterek można uznać za kwestię podstawową. Na czym polega? Trzeba sobie na początku uświadomić, że wystąpienie awarii w budynku wiąże się nie tylko z kosztami samej naprawy, ale także utratą możliwości zarobkowania-najczęściej. Awaryjne powierzchnie należy bowiem zabezpieczyć, odciąć je, dowiedzieć się co się w ogóle stało, zamówić części zamienne, koniecznie oryginalne, itp. Jak widzisz nawet najlepsza ekipa budowlana nie jest w stanie uwinąć się z poważnymi awariami błyskawicznie, a jeżeli jest to za kwoty ponad realnym zasięgiem.

spzatanieProfilaktyka zatem to największa korzyść, jaką otrzymujesz po wynajęciu obsługi technicznej nieruchomości. Kwestia jest dość poważna w zakresie zarządzania inteligentnym budownictwem, gdzie spotyka się coraz bardziej zaawansowane systemy. Jeżeli coś w takim systemie ulega awarii nie masz dostępu, ani do sygnalizacji pożarowej, ani do ogrzewania, kamer, itp. W inteligentnych budynkach wszystko jest ze sobą powiązane, co uważa się w niektórych przypadkach za największą zaletę, a w innych za wadę. Wiele zależy od priorytetów właściciela takiego majątku. Obsługa techniczna nieruchomości, niezależnie od reszty czynników powinna znaleźć się w budżecie ze wskazanych wyżej powodów.

Outsourcing najlepszą formą współpracy wśród firm

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą w budynku zadbaj o niego, bo stanowi przecież twoją bazę wypadową do klientów, współpracowników. Profilaktyka kosztuje zawsze mniej od realnej naprawy. Obsługa techniczna nie musi kosztować wiele, bo zatrudnisz ją bez trudu w formacie outsourcingu, z rozliczeniem na fakturze VAT. W takich warunkach po prostu stracić się nie da, a udoskonalenie podstawowych instalacji pozwoli dodatkowo wygenerować sporo oszczędności. Jak oceniasz zagadnienie? Czy zamierzasz wynająć teraz fachowca do opieki nad budynkiem?
Z ofertą outsourcingu zapoznasz się w serwisie Inwemer.pl, w dziale Obsługa techniczna nieruchomości

Dodaj komentarz