Wnętrza w jasnych kolorach – inspiracje

Opublikowano dnia Maj 9 2019 - 12:27pm przez Marcel Nowicki

wnętrza w jasnych kolorach dodatki

Wnętrza utrzymane w jasnych kolorach są przyjemne w odbiorze, przestronne i świeże. Od lat pozostają też jednym z najmodniejszych rozwiązań w zakresie aranżacji. Decydując się na ich zastosowanie we własnym domu, warto zawczasu przemyśleć swoją koncepcję. Jasne kolory wnętrz mogą się od siebie różnić, co wpływa na ostateczny wygląd wyposażenia.

Jasne kolory ścian do salonu monochromatycznego

Salon wypełniony jednym kolorem na pozór może wydawać się czymś niespotykanym, trudnym do zrealizowania celem. Dzięki zastosowaniu wielu odcieni tej samej barwy da się jednak stworzyć interesującą aranżację. Jeżeli chodzi o jasne kolory we wnętrzach monochromatycznych największą popularnością cieszy się biel. Jej ciepłe odcienie można zastosować na ścianach i podłodze, z kolei w chłodniejszych, śnieżnobiałych wariantach sprawdza się w dodatkach. Na tle jasnych ścian nieco ciemniejsze wyposażenie prezentuje się elegancko i świeżo. Pomieszczenia nie przytłaczają ponure kolory. Przeciwnie, jest ono rozświetlone i wydaje się większe. Jasne monochromatyczne wnętrze można wypełnić także beżami i jasnymi brązami. Wymieszane ze sobą pięknie się komponują, tworząc elegancką oraz ponadczasową aranżację pokoju dziennego. Sprawdzą się też w korytarzu czy przedsionku.

Jasne kolory we wnętrzach

Jasne wnętrza można wypełniać wieloma kolorami. Zwłaszcza gdy występują w stonowanych, nienasyconych odcieniach. Do najmodniejszych należy obecnie zestawienie bieli z pastelowym różem, szarością oraz jasnym brązem. Współczesne wnętrza kojarzone są z harmonią, ponieważ bazują na spokojnych rozwiązaniach. Co prawda projektanci zachęcają do przełamywania monotonii bardziej charakterystycznymi dodatkami, ale wielu osób ten nowy trend nie przekonuje. Zwłaszcza gdy przyzwyczaili się do stonowanych rozwiązań w swoim domu. Jasne kolory ścian do salonu to ich zdaniem podstawa udanej aranżacji. Czasami uzupełni się je wyrazistszym akcentem, ale nie jest to konieczne. Zwłaszcza że łagodne pastelowe kolory zdążyły już przekonać do siebie wielu aranżujących znad Wisły. Wybierając jasne kolory ścian do pokoju, kuchni czy łazienki, zyskuje się spokój na lata. Aranżacja nie wychodzi z mody. A jeżeli się znudzi, wystarczy postawić na odmienne dodatki lub pomalować wnętrze na nieco inny odcień. To dobra strategia dla osób ceniących sobie trwałe rozwiązania oraz tych nieprzepadających za remontami. Jak wiadomo, wymagają one czasu i sporych nakładów finansowych. Odświeżając wnętrze, rozsądniej zatem sięgnąć po farby i meble, które nie wyjdą szybko z mody. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jak-dobierac-jasne-kolory-w-zaleznosci-od-typu-i-naslonecznienia-wnetrz

Dodaj komentarz