Szaro-różowy pokój dla dziewczynki

Opublikowano dnia Kwi 18 2019 - 11:39am przez Marcel Nowicki

szaro różowy pokój dla dziewczynki

Kolorem, który najbardziej kojarzy nam się z małymi dziewczynkami, jest zazwyczaj róż. Dlatego też rodzice chcąc urządzić pokój dla swoich córek, bardzo często z niego korzystają. Kupują różowe ramy łóżka, foteliki czy też nawet szafy w tym właśnie kolorze. Jednak pokój utrzymany w jednej barwie, często jest zbyt przytłaczający i przede wszystkim przesadzony. Dlatego też warto róż z czymś połączyć, co będzie dawało zróżnicowany i nieco kontrastowy efekt.

Połączenie szarości oraz różu na ścianach

Kolorem, który bardzo dobrze komponuje się z różem, jest kolor szary. Od bardzo jasnego szarego, aż po jego najciemniejsze tony. Warto połączenie tych dwóch barw wykorzystać na ścianach. Oczywiście jest wiele sposobów na ich zaaranżowanie. Warto przykładowo trzy ściany pomalować na bardzo jasny, pastelowy róż, a jedną na kolor szary. Można także zadziałać odwrotnie. Jeśli zależy nam natomiast na kontraście, warto pomyśleć o mocnym kolorze szarym, oraz trzech ścianach w pastelowym różu. Wówczas szara ściana może posłużyć jako ta, na której będzie stała meblościanka, z dekoracyjnymi elementami w kolorze różowym. Można zastosować także miksowanie farb. Jeden pas różowy, kolejny szary. Oczywiście skorzystanie z tego pomysłu na wszystkich ścianach, dałoby nieco przytłaczający efekt. Warto zatem zdecydować się na jedną ścianę pomalowaną w kolorowe pasy, kolejne natomiast już w jednej, jednolitej barwie.

Różowe oraz szare dodatki

Pokoje dla dziewczynek aranżacje mogą mieć bardzo różnorodne. Niektórzy rodzice umieszczają w dziecięcych pokojach wiele dziecięcych dodatków, inne natomiast aranżują pokój wstawiając tam wiele mebli, które posłużą dziecku na przyszłość. Jednak bez względu na wybór strategii w tym zakresie, pokój można udekorować wieloma dodatkami w kolorze szarym oraz różowym. Dziś różowo-szary pokój dla dziewczynki bardzo często jest wyposażony w dekoracyjne skrzynie, pudełka czy też kartony, w których mieszczą się zabawki. Taki pokój warto umeblować także w tych właśnie kolorach. Meble mogą mieć kolorystykę pastelowego różu, natomiast fotel czy też łóżko, odcienie szarości. Dodatki takie jak ramki na zdjęcia, lampka nocna czy też nawet dywaniki, dają duże pole do popisu w tym zakresie. Oczywiście warto barwy te przeplatać także innymi, neutralnymi. Można przykładowo skorzystać z różnych odcieni bieli, które zawsze stanowią bardzo dobrą bazę. Dodatki do pokoju dziewczynki warto wybierać dość funkcjonalne. Dzieci szybko rosną dlatego dobrze jest mieć świadomość tego, czy te rzeczy uda się wykorzystać za rok czy też dwa. Więcej inspiracji znajdziecie pod tym adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/3-aranzacje-pokoju-dla-dziewczynki-w-kolorze-szarym-i-rozowym

Dodaj komentarz