Posadzki przemysłowe z płyt samozamykających się

Opublikowano dnia Paź 10 2016 - 10:15am przez Marcel Nowicki

W obiektach przemysłowych konieczne jest zastosowanie takich materiałów na podłogi, które cechują się wyjątkową trwałością, wytrzymałością, a także są odporne na czynniki chemiczne i są antypoślizgowe. Dzisiaj, oprócz popularnych posadzek z żywicy i betonu, jest jeszcze jedno rozwiązanie – systemy z płyt samozamykających się.

Czy są płytki samozamykające się ?

Płyty samozamykające się, które nazywane są także płytami z zapięciami to innowacyjny pomysł na posadzki przemysłowe. Płyty te produkowane są z tworzyw, które doskonale sprawdzają się w różnych środowiskach przemysłowych, między innymi w magazynach, zakładach mechanicznych, hurtowniach, fabrykach i innych zakładach przemysłowych.

Systemy te składają się z płyt w kształtach kwadratowych, które wykończone są specjalnymi zapięciami w formie litery T albo „motylków”. Zapięcia te pozwalają na szybkie i łatwe łączenie płyt ze sobą i stworzenie estetycznie prezentującej się podłogi w krótkim czasie. Dodatkowo są elastyczne i dopasowują się do drobnych niedoskonałości podłoża i mogą być dzięki temu używane na każdej nawierzchni, na przykład na podłożu betonowym, drewnianym, żywiczym i innych. Nawierzchnie te mogą być również spękane czy zaolejone – w celu ułożenia płyt konieczne jest tylko uzupełnienie większych ubytków i zamiecenie podłoża lub jego odkurzenie.

Jak montować płytki samozamykające się ?

odporne-wykladziny

Układanie posadzek przemysłowych z płyt samozamykających się jest bardzo łatwe – po przygotowaniu podłoża należy tylko ułożyć płyty jedna po drugiej, a następnie wykończyć je specjalnymi bokami i spadami, aby możliwy był łatwy wjazd czy wejście na posadzkę. Do stworzenia podłogi można wykorzystać również różne kolory płyt, tworząc tym samym efektowne kompozycje wizualne.

Po ułożeniu posadzka od razu nadaje się do użytkowania. Jest antypoślizgowa, odporna na chemikalia, między innymi oleje, a także na silne zabrudzenia. Jest również łatwa w konserwacji, dlatego będzie mogła wyglądać estetycznie przez długi czas.

Wobec tego płyty tego rodzaju są ciekawym wyborem do wnętrz przemysłowych. W Polsce można kupić je między innymi jako płytki R-Tek – z ofertami można zapoznać się on-line u wielu dystrybutorów.

Dodaj komentarz