Pomarańczowy kolor wnętrz – dobór odpowiedniego odcienia

Opublikowano dnia Lip 21 2016 - 1:45pm przez Sebastian Ostrowski

Liczne badania udowodniły, że kolory mają ogromny wpływ na ludzki organizm, nastrój i samopoczucie. W zależności od tego, jakimi barwami otaczamy się na co dzień, zmienia się nasze nastawienie do życia. Warto zadbać więc, by dobierać wokół siebie takie kolory, które nastrajają nas pozytywnie do świata.

Psychologia koloru pomarańczowego

Kolor pomarańczowy należy do barw ciepłych, naładowanych pozytywną energią. Jest to połączenie dwóch barw – czerwieni oraz żółci. Jest kojarzony z soczystymi, słodkimi owocami, radością, ciepłym dniem lub kolorami piasku, kwiatów, dzikiej przyrody. Barwa ta działa motywacyjnie, pobudzająco do działania i uwalniania energii. Polecany jest osobom o niskim poczuciu własnej wartości, ponieważ pomaga zwalczać kompleksy i nabyć pewności siebie. Kolor ten przywołuje słońce, ciepło, radość życia i wspomnienia miłych i niezapomnianych chwil.

 

pomarańczowe ściany w pokoju

 

Pomarańczowy kolor ścian

Kolor pomarańczowy doskonale sprawdzi się położony na ścianach pomieszczeń, w których często przebywa dużo ludzi. Sprzyja integracji, dobrej energii i udanemu spędzaniu wspólnie czasu. W pomarańczowym pomieszczeniu dobrze poczują się osoby, które kochają podróżować i są otwarte na ludzi, ale też te o zaniżonym poczuciu własnej wartości i kompleksach. Pomarańcz motywuje do działania – sprawdzi się zatem również w przestrzeniach artystycznych, w których wymagany jest wysoki poziom kreatywności.

Doskonale poczują się w jego towarzystwie sportowcy, gdyż kojarzony jest również z aktywnością fizyczną. Pomarańcz jest kolorem jesiennym oraz ostrzegawczym – osoby nadpobudliwe mogą więc czuć się w jego towarzystwie niekomfortowo.

Dodaj komentarz