Płytki dywanowe – najważniejsze zalety i wady

Opublikowano dnia Wrz 26 2016 - 10:14am przez Marcel Nowicki

Wykładziny dywanowe można kupić dzisiaj nie tylko w rolkach, ale również jako płytki dywanowe, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Kiedy sprawdzą się najlepiej i jakie są ich najważniejsze zalety i wady?

Płytki dywanowe nie są nowością, niemniej jednak nie są tak często wybierane jak wykładziny w rolce. Warto jednak poznać ich właściwości, ponieważ w wielu przypadkach naprawdę sprowadzają się znacznie lepiej niż tradycyjne rozwiązania.

Specyfika płytek dywanowych

kolorowe-wykladziny

W sprzedaży można znaleźć dzisiaj różnego rodzaju płytki dywanowe, które różnią się pomiędzy sobą konstrukcją, wymiarami, kształtami, a także wzorami i kolorami. Szeroka gama modeli pozwala na ich indywidualne dobranie do danej aranżacji, a ponadto można także układać je na różne sposoby, na przykład tworząc wielokolorową szachownicę albo mur.

Dużą zaletą płytek dywanowych jest ich postać – są niewielkie, zwykle mają po 50×50 lub 60×60 centymetrów. Są transportowane w kartonach, dlatego też wniesienie ich nawet na najwyższe piętro wieżowca nie jest takie trudne jak w przypadku wykładzin w rolkach. Chociaż montaż jest dłuższy, ponieważ każda płytka musi zostać ułożona na podłożu, to jednak nie dezorganizuje on tak bardzo pracy w firmie, ponieważ nie ma potrzeby wynoszenia z wnętrza mebli i sprzętów, ale prace wykonuje się fragmentami. Taka forma wykładziny to też plus w przypadku ewentualnych napraw – można wtedy po prostu wymienić jeden element.

Wytrzymałość i eksploatacja płytek dywanowych

Płytki dywanowe są również projektowane tak, aby zapewniać odpowiednią wytrzymałość i gwarantować długi okres eksploatacji, także w tych miejscach, które są intensywnie użytkowane, na przykład w biurach, na korytarzach, recepcjach. Dzięki możliwości demontażu mogą być też po jakimś czasie przeniesione w inne przestrzenie, na przykład z biur do pomieszczeń socjalnych.

Przy doborze płytek dywanowych warto zwrócić uwagę na ich jakość – najlepiej postawić na sprawdzone marki, na przykład wykładziny Carpet Concept, które można kupić w wielu interesujących wzorach i kolorach do wyboru. Przykładowe oferty można zobaczyć już teraz on-line – u dystrybutorów tego typu wykładzin: http://www.wykladzinywapol.pl/polecane-produkty/carpet-concept.

Dodaj komentarz