Oryginalna elewacja w kolorze kości słoniowej

Opublikowano dnia Cze 9 2019 - 9:44am przez Marcel Nowicki

elewacje domow w kolorze kości słoniowej

Kością słoniową określa się kremowy odcień bieli, uzupełnionej odrobiną żółtego. Powstały w ten sposób kolor należy do chętniej wybieranych w wykańczaniu domów. Stosuje się go zarówno we wnętrzach, jak również w postaci elewacji. Ciepły wariant bieli można wykorzystać do pomalowania wszystkich ścian lub ich wybranych fragmentów. Elewacja domu w kolorze kości słoniowej po prostu musi się udać.

Dlaczego elewacja domu w kolorze kości słoniowej?

Powodów do pomalowania domu na biało jest sporo. Jasna elewacja kojarzy się ze świeżością i ładnie wygląda na tle zieleni ogrodu. Uniwersalne białe ściany można uzupełnić dowolnymi oknami i drzwiami. W momencie zmiany stolarki okiennej, nie trzeba się zatem przejmować jej niedopasowaniem do elewacji. Kość słoniowa nie jest tak wyrazista, jak czysta biel czy kolor alabastrowy. W przypadku ścian zewnętrznych to nawet lepiej. Łagodniejsza farba nie razi po oczach, jest elegancka i stylowa. Obecnie najmodniejsze są właśnie takie spokojne, aczkolwiek wyszukane rozwiązania. Elewacja w kolorze kości słoniowej pasuje do nowoczesnych domów z płaskim dachem. Wielokondygnacyjne budynki na ogół wieńczą szare, granatowe lub czerwone dachówki. Do każdej z nich pasują kremowo białe ściany. Aby uzyskać ciekawszy efekt wizualny, kość słoniową uzupełnia się podobnymi odcieniami. Nieco ciemniejszym porcelanowym lub mlecznym. Zestawianie ze sobą wariantów tego samego koloru sprawdza się w domach posiadających wnęki i ganki. Podobnym odcieniem można też podkreślić część ściany, czyniąc ją przy okazji bardziej proporcjonalną.

Czym uzupełnić elewację w kolorze kości słoniowej?

Bez względu na zastosowany odcień, biel jest barwą o wszechstronnym zastosowaniu. Pasuje do wszystkich kolorów, co śmiało wykorzystuje się w projektowaniu elewacji. Przykładowo długą białą ścianę warto uzupełnić wyrazistym pionowym pasem. Dom wyda się wówczas atrakcyjniejszy. A z czego zrobić ów pas? Najprościej sięgnąć po farbę w innym kolorze, można też zastosować cegłę lub kamień. Naturalne brązy i szarości dobrze komponują się z ciepłą kością słoniową. Tę ostatnią uzupełnia się również nasyconymi barwami, na przykład czerwienią czy granatem. Wyraziste akcenty na elewacji to cecha charakterystyczna nowoczesnych domów. W umiarkowanym stopniu można wykorzystać je jako ozdobniki klasycznych domów o urozmaiconej bryle. Współczesna architektura pozwala inwestorom na realizowanie odważnych koncepcji. Przed przystąpieniem do pracy, warto jednak skorzystać z programu dla architektów. I zobaczyć, jak będzie się prezentowała planowana elewacja. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/3-pomysly-na-elewacje-domu-w-kolorze-kosci-sloniowej

Dodaj komentarz