Odnawialne źródła energii w Polsce

Opublikowano dnia Sie 9 2015 - 12:27pm przez Fabian Kaczmarek

Temat odnawialnych źródeł energii jest obecny na naszym rynku już od kilkunastu lat, jednak w większości przypadków kojarzy się z drogimi inwestycjami, które owszem, dają szansę na zwrot poniesionych kosztów, jednak szanse te są tylko kilkuprocentowe.

Zgodzić należy się z tym, że koszt instalacji pozwalającej na korzystanie z odnawialnych źródeł jest wysoki, jednak podstawowe pytanie brzmi, czy na naszym rynku jest szansa na osiągniecie korzyści, które naprawdę będą w stanie zwrócić nam koszt zakupu i szybko odczuwać korzyści z podjętej w przeszłości decyzji?

Znaczne oszczędności

prosumentŹródło dochodu

Od niedawna odnawialne źródła energii są nie tylko szansą na poczynienie oszczędności, ale też formą zysku. Odpowiada za to program Prosument

W jego ramach rząd udziela dotacji na zakup i montaż wybranych instalacji, a sami konsumenci mogą stać się prosumentami, czyli także producentami energii, nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Nadwyżki w pozyskanej energii będą mogą bowiem być przedmiotem transakcji, z której zysk trafi do producenta.

Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy na rachunkach, ale naszą instalację założymy znacznie taniej, przy jednoczesnej możliwości sprzedaży uzyskanej energii.

 

Dodaj komentarz