Malowanie wysokich pomieszczeń – wszystko co trzeba wiedzieć

Opublikowano dnia Mar 5 2019 - 11:47am przez Marcel Nowicki

malowanie wysokich ścian

Proces malowania ścian nie zawsze jest prosty i szybki. W wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie dodatkowych urządzeń i stosowanie się do wielu wskazówek, aby proces ten przebiegł szybko i sprawnie. Szczególnie problematyczne wydaje się malowanie wysokich pomieszczeń, których malowanie wymaga wprawy, wiedzy i odrobiny wyobraźni. Czy malowanie wysokich pomieszczeń jest trudne? O czym warto pamiętać?

Niezbędne sprzęty

Wysokie ściany mają to do siebie, że proces ich malowania nie polega wyłącznie na ręcznym obsługiwaniu krótkiego wałka i użyciu drabiny. Niestety drabina a wielu przypadkach może okazać się zwyczajnie za krótka i niewystarczająca. W takim przypadku warto szczególną uwagę zwrócić na kije służące do przedłużania długości wałka. Dzięki temu możliwe jest pomalowanie nawet wysokich ścian bez wchodzenia na jakiekolwiek podwyższenia. Wystarczy tutaj odrobina wprawy i wyobraźni. Równomierne rozprowadzanie farby na ścianach staje się szybkie i proste, a koszt takiego kija nie jest wielki. Kolejnym sposobem malowanie wysokich ścian jest rozstawienie specjalnych rusztowań, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas malowania nieco większe, niż tradycyjna drabina. Niestety koszt rusztowań jest bardzo duży, dlatego warto je wypożyczyć. Dzięki temu malowanie ścian będzie prostsze niż kiedykolwiek. Do malowania powierzchni naściennych służą także specjalistyczne sprężarki i pistolety do malowania. Niestety tak specjalistyczny sprzęt wymaga sprawnej ręki, dlatego techniki te nie są zalecane dla profesjonalistów.

Jak pomalować wysokie ściany?

Wysokie ściany dają wiele możliwości. Dzięki ni powiększyć można nawet pokój o niewielkim metrażu. Wystarczy kilka trików, które optycznie mogą znacznie powiększyć pokój. Doskonałym przykładem może być tutaj malowanie ścian dzięki poziomym pasom. Takie rozwiązanie doskonale spisze się w takich pomieszczeniach, jak i łazienka, czy jadalnia. W jaki sposób tak pomalować ściany. Na początku umieszczamy na nich kolor, który według nas będzie kolorem bazowym. Często jest to szarość lub beż. Następnie z użyciem taśmy papierowej wyznaczamy granice. Następnie linie te malujemy w nieco ciemniejszych kolorach. Dzięki temu uzyskujemy ciekawy kontrast, który sprawia, że całość prezentuje się niecodziennie i modnie. Jak widać, malowanie wysokich pomieszczeń nie jest trudne. Wystarczy odrobina wyobraźni i sprzęt, dzięki któremu stworzyć możemy ciekawe rozwiązania. Warto pamiętać, ze wysokie ściany nie są utrudnieniem. Ich majestatyczność podkreśla wygląd nawet najmniejszego pomieszczenia. Więcej informacji znajdziecie w poradniku pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/malowanie-wysokich-pomieszczen-na-co-zwrocic-uwage

Dodaj komentarz