Kuchnia szara, nie bura

Opublikowano dnia Lut 14 2018 - 11:53am przez Marcel Nowicki

Szary kolor wkradł się do naszych domów niepostrzeżenie i zawładnął naszymi sercami. Polacy pokochali szary serwowany na wszelki możliwy sposób: w kolorach ścian, meblach, dodatkach. Szary jest elegancki, dostojny, pełen powagi, albo delikatny, młodzieńczy, świeży. Wszystko zależy od naszej inwencji i zestawień jakich dokonamy. Inaczej będzie odbierany w otoczeniu delikatnego błękitu, a inaczej ognistej czerwieni. Jedno trzeba stwierdzić z całą stanowczością – szary kolor jest ponadczasowy i uniwersalny. Doskonale sprawdzi się jako tło dla innych barwnych akcentów.

Szara nowoczesność

To w jakim stylu urządzamy kuchnię, powinno być doprecyzowane na początku projektowania. Jeśli nie do końca jesteśmy zdecydowani i swobodnie puścimy wodze aranżacyjnej fantazji, charakter pomieszczenia wyłoni się samoistnie, za sprawą umiejętnie dobranego koloru. Odcienie szarości przy urządzaniu kuchni, zdefiniują to pomieszczenie jako czyste, minimalistyczne, nowoczesne serce domu.

Jeśli kolor szary pojawi się, np. w odcieniu groty solnej, pozostanie już tylko przyprawić kuchnię odrobiną pieprzu, który przejawiać się będzie w czarnych dodatkach. Może to być, na przykład, zastawa stołowa lub drobne sprzęty AGD, które nadadzą wnętrzu swoistego pazura. Ten zabieg pozwoli na idealne zbalansowanie pomieszczenia.

Stylowa szarość

Tworząc nieoczywiste połączenia możemy osiągnąć nietypowe rezultaty. Tak będzie w przypadku, gdy zdecydujemy się na wstawienie do kuchni okrągłego stołu oraz tapicerowanych, wręcz salonowych mebli. Jako zupełnie niekonwencjonalny dodatek w tym pomieszczeniu, pojawi się dywan. Całość wzbogacona będzie o zdobione fronty szafek i ciekawy żyrandol. Wówczas szarość spoi wszystko w zgrabny zestaw, szyty na miarę elegancji. Wprowadzi też harmonię do tego wysmakowanego wnętrza.

Kuchnia dobrze urządzona

Miejsca nigdy za wiele. Szary pozwala optycznie powiększyć przestrzeń. Dzięki temu nadaje się zwłaszcza do niewielkich pomieszczeń, jak kuchnie w blokach z wielkiej płyty. Zwykle są one małe, ciasne, nieustawne. Poszerzmy zatem tę strefę. Ale bez wiertarek i młotów. Poszerzmy ją bez potrzeby generalnego remontu.

Zabawmy się kolorem szarym, jego odcieniami, grą światła odbijającego się od zróżnicowanych faktur zastosowanych materiałów dekoracyjnych. Nie musimy ograniczać się do samego szarego koloru. W tym konkretnym wnętrzu najważniejszy jest smak. Z domieszką mocnego akcentu kolorystycznego kuchnia będzie zachęcać do częstego spędzania w niej czasu. Dobrze przyrządzona może stać się motywatorem do zgłębienia kulinarnych pasji.

Szukacie więcej inspiracji? Warto zapoznać się również z poradnikiem marki Śnieżka – „Szary kolor ścian w kuchni„!

Dodaj komentarz