Jak zminimalizować koszty remontu?

Opublikowano dnia Maj 23 2019 - 12:32pm przez Marcel Nowicki

jak zaplanować remont

Remont mieszkania, to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie. Przede wszystkim trzeba wówczas pogodzić się z tym, że przez kilka następnych tygodni, nasze mieszkanie nie będzie wyglądało już jak dotychczas. Będzie w nim mnóstwo pyłu oraz kurzu, bardzo często towarzyszyć nam będą również fachowcy. Jeśli natomiast remontujemy łazienkę, wówczas przez jakiś czas będziemy musieli mieszkać nawet poza własnym mieszkaniem. Choć jednak remont niesie za sobą tak wiele niedogodności, ostatecznie jest ona dla nas szansą na to, by odnowić mieszkanie i je upiększyć.

Jaki jest koszt zatrudnienia robotników do remontu?

Czasem jakieś prace podczas remontu, możemy wykonać samodzielnie. Nie potrzebujemy do tego dodatkowych pracowników. Jednak nie zawsze tak jest. Niektóre prace, są dla nas zbyt trudne, dlatego też musimy zatrudnić specjalistów, którzy pomogą nam z tym zadaniem. Poza tym każdy z nas ma również swoje własne obowiązki zawodowe. Rzadko jest zatem tak, iż mamy czas na to, by faktycznie samodzielnie wszystko wykonać. Zatrudnienie pracowników do wykonania remontu, nie jest tanie. Oczywiście sama cena usługi, nie jest wszędzie taka sama. W mniejszych miastach i wioskach, zazwyczaj możemy liczyć na zdecydowanie niższe stawki. Jeśli natomiast mowa o miastach, szczególnie dużych, wówczas cena ta rośnie. Nim zatem zdecydujemy się na to by zatrudnić jakąś firmę, najlepiej jest po prostu zobaczyć jaki ma remont mieszkania koszt robocizny w różnych firmach. Takie porównanie cen pozwoli nam na to, byśmy wybrali ofertę dla nas najbardziej korzystną. Warto jednak mieć również świadomość tego, że nie zawsze najtańsza usługa najbardziej nam się poleca. Warto zatrudnić firmę, która cieszy się również dobrymi opiniami i ma pewną renomę.

Jak zaplanować orientacyjnie koszt remontu?

Jeśli mamy już wybraną firmę i wiemy, jaki jest koszt ich robocizny, wówczas całkiem łatwo jest nam obliczyć orientacyjny koszt remontu. Oczywiście dobrze jest dawać sobie pewien margines jeśli chodzi o kwotę, ponieważ zazwyczaj potrzebne są dodatkowe rzeczy, o których wcześniej nie pomyśleliśmy. Remont mieszkania koszty ma bowiem bardzo różnorodne i czasem kilka małych rzeczy do kupienia, może znacząco ten planowany koszt poszerzyć. Możemy jednak orientacyjnie sprawdzić sobie ceny poszczególnych materiałów w sklepach i sprawdzić, jaka ich ilość będzie nam potrzebna. Taki szacunkowy koszt pozwoli nam również ściślej trzymać się budżetu. Nie będzie bowiem kupować wówczas rzeczy, które tak naprawdę są nam zbędne. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/jak-przygotowac-kosztorys-remontu-mieszkania-porady-eksperta

Dodaj komentarz