Elewacja domu w ciepłych kolorach – krok po kroku

Opublikowano dnia Sty 25 2019 - 12:46pm przez Marcel Nowicki
modne elewacje w ciepłych kolorach

W elewacji warto wykorzystywać ciepłe kolory, ponieważ to eleganckie i praktyczne rozwiązanie. Nienasycone barwy nie rzucają się oczy i nie przytłaczają. Nie trzeba się obawiać, że dom będzie się nieestetycznie wyróżniał na tle sąsiednich zabudowań. Co więcej, tworzone w ten sposób elewacje domu kolory mogą mieć naprawdę różne.

Elewacje domu – kolorystyka w jasnej tonacji

Trendy skłaniają obecnie ku zastosowaniu jasnych, żywych kolorów w wykańczaniu domów. Żółty czy pomarańczowy odświeżają wnętrza i dodają im energii, w chłodnych tonacjach są chętnie wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach. Jednak do malowania ścian zewnętrznych lepiej wybrać spokojniejsze warianty tych barw. Elewacja w ciepłych kolorach: miodowym czy ciemnopomarańczowym będzie się pięknie komponować z tradycyjnym lub nowoczesnym domem o szarym dachu. Jeżeli inwestora kusi postawienie na klasyczną biel, to także nie ma przeciwwskazań. W śnieżnobiałym odcieniu nie zawsze jednak prezentuje się dobrze na tle otoczenia. Także tutaj bezpieczniejsze są ciepłe odmiany koloru, w przypadku elewacji warto sięgnąć po ecru czy kość słoniową. Na czasie jest również cała beżowa paleta. Sprawdza się bez względu na wielkość oraz charakter domu. Piękny efekt daje połączenie kilku odcieni i wyróżnienie nimi wybranych części budynku. O szczegółach warto porozmawiać z profesjonalnym architektem lub przynajmniej skorzystać z komputerowych programów graficznych.

Elewacje domu kolory nieco ciemniejsze

Brązy i szarości dowodzą natomiast, że sprawdzają się nie tylko jasne elewacje domu kolorystyka w takim wypadku może być również ciemniejsza. Kolor piasku czy naturalnego drewna wykorzystywany jest z uwagi na naturalny charakter. Współczesna architektura odchodzi od rzucających się w oczy nasyconych barw na rzecz elewacji w spokojnych tonacjach. Wyjątek stanowią akcenty umieszczane na ścianach nowoczesnych domów. Tutaj przydają się czasami wyrazistsze barwy, ale architekci i tak sugerują zastosowanie cieplejszych odcieni. Lepiej komponują się z otoczeniem. Poza szeroką paletą brązów, zainteresowaniem cieszą się również szarości. Wykonana z ich pomocą elewacja może być gustowna i elegancka. Jednak barwa ta nie zawsze prezentuje się atrakcyjnie w osamotnieniu. Warto urozmaicić ją innymi kolorami, na przykład złamaną bielą, lub sięgnąć po kilka wariantów szarości. Ta ostatnia często pojawia się na pokryciach dachowych. Tak wykończone domy można z powodzeniem uzupełnić brązową, a nawet szarą elewacją. Ciepłe i nienasycone kolory ładnie się ze sobą komponują. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/elewacja-domu-w-cieplych-kolorach-7-najlepszych-inspiracji

Dodaj komentarz