Drewniana ławka na balkon – inspiracje

Opublikowano dnia Mar 17 2019 - 9:32am przez Marcel Nowicki
ławka na balkon

Balkon jest naszym letnim miejscem na wypoczynek, dlatego ważne by zadbać o jego wygląd, ale również elementy, które poprawią funkcjonalność. Jednym z nich jest ławka, która sprawdzi się jako świetny zamiennik dla tradycyjnych leżaków. Ławka drewniana na balkon jest prosta do skonstruowania samodzielnie, ale można również w powodzeniem kupić gotowy mebel.

Prosta ławka drewniana na balkon

Przy większych balkonach i tarasach dobrym pomysłem będzie zbudowanie ławki z euro palet. Z dwóch prostokątnych palet tworzymy siedzisko, a z jednej szerszej oparcie. Taką ławkę warto później delikatnie wygładzić z pomocą papieru ściernego oraz pomalować lakierem do ochrony drewna. Ławkę przyozdobić można wygodnymi poduszkami. Taki rodzaj ławki sprawdzi się na nowocześnie urządzonych balkonach i świetnie skomponuje si z niską ławą wykonaną również z europalet. Ławka drewniana może być również bardzo dobrym rodzajem mebla wielofunkcyjnego. Na rynku istnieją ławki, które po złożeniu szybko zamieniają się w wygodne stoliki. To dobry sposób na aranżację niewielkiego balkonu, w którym można pomieścić albo jedną ławkę albo stolik z leżakiem. Takie ławki są również idealne na taras lub do ogrodu. Wygląd ławki warto dobrać do stylu naszego balkonu – jeśli jest to balkon w jednorodzinnym domu i raczej nie potrzebujemy na nim szerokiej ławki, to możemy postawić na prostą ławkę drewnianą z podłokietnikami oraz oparciem w klasycznym kształcie. Do dużych balkonów oraz tarasów przy apartamentach, czy w nowoczesnym budownictwie lepiej będzie wyglądała ławka wykonana z europalet lub ławka łączona z drewnem i metaloplastyką, która jest cięższa, ale ma swój bardzo nowoczesny i loftowy charakter.

Drewniana ławka do ogrodu – jakie dodatki wybrać?

Wiele ławek drewnianych ma wygodne oparcia, ale dla zwiększenia komfortu siedzenia można wybrać podłużne poduszki. Można wybrać poduszki na siedzisko w tym samym odcieniu. Podłużne poduszki na oparcie wykonamy sami – wystarczą dwa kawałki materiału oraz wypełnienie w postaci gąbki lub ścinków niepotrzebnych materiałów. Po zszyciu dwóch trzech boków materiału napełniamy poduszkę gąbką i zszywamy ostatni bok. Drewniane ławki na balkon można również łatwo przekształcić w całkiem nowy mebel. Wystarczy użyć wypalarki do drewna by na oparciu stworzyć ciekawą dekorację lub położyć nowe poduszki, by ławka nabrała nieco bardziej tradycyjnego wyglądu. Jeśli mamy do dyspozycji zszywacz tapicerski możemy samodzielnie stworzyć siedzisko na całej długości ławki lub po jednej jej stronie stworzyć wygodny materiałowy schowek, przyszywając do oparcia lub boku ławki materiałową torbę. Będzie idealna do przechowywania ulubionych książek, czy poduszek. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Vidaron: https://www.vidaron.pl/poradnik/jak-odnowic-drewniana-lawke-na-balkon-poradnik-krok-po-kroku

Dodaj komentarz