Co wyróżnia wnętrza w kolorach ziemi?

Opublikowano dnia Cze 17 2019 - 1:49pm przez Marcel Nowicki

kolory ziemi we wnętrzach

Aranżacja wnętrz z użyciem kolorów ziemi to sposób na stworzenie przytulnej, domowej atmosfery. W pomieszczeniach wypełnionych brązami, zielenią i ciepłymi żółtymi odcieniami przyjemnie spędza się czas. Stonowane barwy sprzyjają wyciszeniu i regeneracji, więc szczególnie trafionym pomysłem będzie sypialnia w kolorach ziemi inspiracje czekają na aranżujących w Internecie i katalogach wnętrzarskich.

Salon w kolorach ziemi inspiracje na różne potrzeby

Wnętrza w kolorach ziemi są często postrzegane jako ciemne, a nawet trochę przytłaczające. Niektórych aranżujących taka stylistyka przeraża. Niepotrzebnie. Kolory ziemi to nie tylko mahoniowy brąz czy oliwkowa zieleń. To bogata paleta różnych odcieni, wśród których nie brakuje jasnych, niezbyt nasyconych barw. Dzięki nim można zaaranżować bardziej optymistyczny salon w kolorach ziemi inspiracje i nawiązania do natury mogą być radosne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by urządzone w ten sposób wnętrza rozjaśnić nieco z pomocą klasycznej bieli, a najlepiej któregoś z jej cieplejszych wariantów. Do kolorów ziemi na pewno będzie pasował odcień kości słoniowej. W zielonych wnętrzach monochromatycznych można skorzystać z koloru pistacjowego, a w brązowych sięgnąć po farbę o barwie piasku.

Mieszkanie w kolorach ziemi inspiracje i dodatki

Kolory ziemi wybiera się najczęściej do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym. W aranżacjach tego typu dodatki odgrywają ogromną rolę, bez nich pomieszczenie wyda się nudne, przytłaczające i zbyt ciemne. Czym ozdobić mieszkanie w kolorach ziemi inspiracje podsuwają doświadczeni projektanci wnętrz. Ciemne ramki do salonu i sypialni, w kuchni można powiesić kilka miedzianych garnków lub wybrać ciężki klasyczny okap. W wybranych pomieszczeniach stylizowane meble i sprzęty także pełnią rolę dodatków. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza podczas aranżowania niewielkich przestrzeni, w których nie ma zbyt wiele miejsca na bibeloty. Nie oznacza to jednak, że kolory typowe naturze nie sprawdzą się w małych mieszkaniach. Trzeba po prostu wybierać nieco jaśniejsze odcienie i stawiać na oryginalne wyposażenie. Podnóżek obity skórą, prosty drewniany stolik kawowy czy brązowa lampa będą praktyczną ozdobą. Wyposażanie dużego domu nie wymaga takich kompromisów, ale tutaj z kolei łatwo o przesadę i nadmiar rzeczy. Wnętrza urządzone w kolorach ziemi powinny być tymczasem przestronne i dosyć minimalistyczne. W tak zaaranżowanym otoczeniu łatwiej wypocząć, zregenerować się i wyciszyć po nawet najcięższym dniu w pracy. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/wnetrza-w-kolorach-ziemi-inspiracje-i-pomysly

Dodaj komentarz