Białe meble kuchenne – jakich kolorów ścian unikać

Opublikowano dnia Sie 30 2018 - 10:20am przez Marcel Nowicki
białe meble w kuchni kolor ścian

Jaki kolor ścian do białych mebli w kuchni? To pytanie wydaje się banalnie proste! Wszak do bieli pasuje absolutnie wszystko, nie na darmo zwykło się mówić, że to barwa uniwersalna i ponadczasowa. W praktyce sprawa nie jest jednak taka prosta, jeżeli bowiem chcemy osiągnąć prawdziwy efekt „wow” musimy poświęcić temu zagadnieniu nieco więcej czasu.

Jaki kolor ścian do białych mebli w kuchni – beże, szarości, brązy, błękity

Jeśli chodzi o kolor do białych mebli w kuchni, to jego wybór powinien być ściśle uzależniony od stylu całej aranżacji. Do konwencji skandynawskiej doskonale będą pasowały subtelne, delikatne barwy, zwłaszcza beże, szarości, brązy i błękity. Pamiętajmy tutaj jednak, że wnętrza w tym stylu powinny być jasne i dobrze oświetlone, dlatego stopień nasycenia koloru ścian powinien pozostawać w ścisłym związku z wielkością pomieszczenia i okien. Jeżeli kuchnia jest niewielka, uboga w światło dzienne, wybierzmy barwę jasną, najlepiej perłową, jeżeli natomiast metraż jest nieco większy, a okna duże, możemy sobie pozwolić na nieco więcej dowolności. Ponadto, do białych mebli doskonale będzie też pasować biały kolor ścian, wybierając jednak takie rozwiązanie, należy uważać, aby efekt końcowy nie był nudny i mdły. W tym celu warto ożywić kuchnię kafelkami w jakimś mocnym, nasyconym kolorze lub barwnymi dodatkami. Odpowiednio dobrane nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego, a przy tym bardzo eleganckiego charakteru.

Jaki kolor ścian do białych mebli w kuchni – mocne barwy

Na pytanie jaki kolor do białych mebli w kuchni wielu profesjonalnych projektantów odpowie: intensywny. Takie rozwiązanie wymaga oczywiście sporo aranżacyjnej odwagi, jednak efekt końcowy na pewno będzie spektakularny. Białe meble wspaniale wyglądają w połączeniu z nasyconą zielenią, pomarańczem i żółcią, różem oraz fioletem. Nie znaczy to jednak, że wszystkie płaszczyzny muszą być pomalowane taką farbą. Świetnym pomysłem jest też wyznaczenie pasa na ścianie w kontrastowym kolorze lub pomalowanie nim powierzchni wokół okna. W tym wypadku intensywna, nasycona barwa powinna być zestawiona z jakimś stonowanym odcieniem, na przykład szarym. Wybierając taką aranżację warto ją uzupełnić o kilka detali w tej samej kolorystyce. Mogą to być poduszki na krzesła, zasłonka w oknie, doniczki na kwiatki, czy nawet garnki. W ten sposób uzyskamy spójny i przemyślany efekt końcowy. Trzeba tu jednak podkreślić, że przy aranżacji kuchni (i jakiegokolwiek innego wnętrza) nie ma jednej sztywnej reguły. Każdy sam powinien się zastanowić, czy lepiej będzie się czuł w otoczeniu zimnych barw, czy ciepłych, pastelowych czy nasyconych i w oparciu o uzyskaną odpowiedź wybrać odpowiednią farbę. Więcej inspiracji znajdziecie w tym poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/biale-meble-kuchenne-jaki-kolor-scian-wybrac

Dodaj komentarz