Beton i miedź we wnętrzach – poradnik

Opublikowano dnia Kwi 14 2019 - 9:59am przez Marcel Nowicki

beton i miedż aranzacje

Jak zaaranżować wnętrze, aby było klimatyczne i zarazem modne? To wyzwanie, zwłaszcza że nie ma obecnie jednego, najlepszego stylu urządzania. Na czasie pozostają natomiast oryginalne aranżacje, odzwierciedlające charakter właściciela. Szukając pomysłu na niesztampowe wnętrza, opłaca się przyjrzeć nowatorskim rozwiązaniom. Beton architektoniczny jest jednym z trendów, które zyskały ostatnimi czasy na znaczeniu. Jak go stosować i z czym łączyć?

Beton architektoniczny w różnych wydaniach

Do betonu ludzie zdążyli się już przyzwyczaić. Wypełnia miasta, a coraz częściej także obszary wiejskie. Jest jednym z kluczowych materiałów budowlanych, stosowanych na całym świecie. Od kilku sezonów zyskuje jednak na znaczeniu także jako element wewnętrznych aranżacji. Pokrywa ściany kuchni, salonów i łazienek. Z uwagi na jego parametry wytrzymałościowe i odporność na działanie wilgoci, można go stosować w praktycznie każdej części domu czy firmowej siedziby. Jest nowoczesny, surowy w odbiorze i pasuje do prostych, minimalistycznych wnętrz. Najczęściej występuje w różnych odcieniach szarości. Znawcy stylu monochromatycznego wiedzą jednak, jak wiele odcieni może przybierać beton architektoniczny miedź nie zawsze musi go ocieplać. Spotyka się ściany wykonane z tego surowca w bardzo jasnych, jak i praktycznie czarnych odsłonach.

Beton architektoniczny miedź idealnie do niego pasuje

Miedziane elementy to rozwiązanie chętnie stosowane we wnętrzach nowoczesnych. Jeżeli wyposażenie oparte na gładkim betonie architektonicznym wydaje się zbyt chłodne, warto sięgnąć po takie przedmioty. Nawet błyszczące miedziane dodatki wprowadzą do wnętrza więcej ciepła. Uczynią też aranżację ciekawszą, bardziej nietypową. Chcąc spotęgować wrażenie oryginalności, najlepiej poszukać unikatowych rzeczy w takim kolorze. Może być to stary klosz do lampy czy zastawa odziedziczona po poprzednich pokoleniach. Miedziane przedmioty licznie pojawiają się w ofercie współczesnych sklepów. A wszystko za sprawą spopularyzowania stylu industrialnego. Wzorowane na dawnych fabrykach aranżacje uzupełniają modny w ostatnim czasie beton architektoniczny miedź to tutaj najlepszy przykład. Beton architektoniczny tworzy z miedzią stylowe, aczkolwiek domowe zestawienie. Wyraziste połyskujące akcesoria przełamią prostotę ścian, pokrytych gładką taflą betonu lub wykonanymi z niego płytami. Takie połączenie stanowi odpowiedź na potrzeby aranżujących, którym zależy na stworzeniu unikatowej przestrzeni. Zamiast kopiować strony z katalogów, wolą aranżować modnie, ale mimo wszystko po swojemu. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/beton-i-miedz-nieoczywiste-polaczenia-w-aranzacji-wnetrz

Dodaj komentarz