Przewiń do góry

Dzięki gładzi szpachlowej, można bardzo skutecznie i przede wszystkim estetycznie wykończyć ściany. Decydując się jednak na jej zakup, zazwyczaj stykamy się z czterema podstawowymi jej rodzajami. Do wyboru mamy gładź gipsową, wapienną, cementową czy też polimerową. Najczęściej decyzja pada na gładź gipsową, która ma wiele zalet i stosowana jest na...Czytaj całość »

Balkon jest naszym letnim miejscem na wypoczynek, dlatego ważne by zadbać o jego wygląd, ale również elementy, które poprawią funkcjonalność....Czytaj całość »

Wpływ wilgotności na wytrzymałość drewna to jedna z najważniejszych tajemnic, jaką zna każdy szanujący się stolarz i doświadczony budowlaniec. Wiedza ta pozwala na odpowiedni dobór materiału do rodzaju wykonywanych prac i tym samy na osiągnięcie optymalnego efektu końcowego, zarówno użytkowego, jak i estetycznego. Wilgotność drewna Wilgotność...Czytaj całość »

Proces malowania ścian nie zawsze jest prosty i szybki. W wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie dodatkowych urządzeń i stosowanie się do wielu wskazówek, aby proces ten przebiegł szybko i sprawnie. Szczególnie problematyczne wydaje się malowanie wysokich pomieszczeń, których malowanie wymaga wprawy, wiedzy i odrobiny wyobraźni. Czy malowanie wysokich...Czytaj całość »

Tapeta to idealny sposób na nadanie wnętrzu nowego, spersonalizowanego charakteru. Co więcej, jeżeli tylko zdecydujemy się na samodzielną pracę, jest to sposób bardzo ekonomiczny, a nagrodą za podjęty wysiłek będzie nie tylko piękny pokój, ale również duma i satysfakcja. Przed przystąpieniem do tapetowania warto jednak zapoznać się z niniejszym...Czytaj całość »

Farby i lakiery bez względu na miejsce przechowywania należy umieszczać w specjalnych, szczelnych pojemnikach. To bardzo ważne, aby zawartość puszki nie wydostała się na zewnątrz i nie spowodowała strat. Coraz większa liczba producentów stara się zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoich klientów poprzez zastosowanie nieco grubszej powłoki, odpornej...Czytaj całość »

W elewacji warto wykorzystywać ciepłe kolory, ponieważ to eleganckie i praktyczne rozwiązanie. Nienasycone barwy nie rzucają się oczy i nie przytłaczają. Nie trzeba się obawiać, że dom będzie się nieestetycznie wyróżniał na tle sąsiednich zabudowań. Co więcej, tworzone w ten sposób elewacje domu kolory mogą mieć naprawdę różne. Elewacje...Czytaj całość »

Brzydkie, odstraszające swym nieestetycznym wyglądem ściany to niestety dość powszechnie występujący problem w polskich domach. Zacieki, smugi,...Czytaj całość »

Co zrobić aby budynek wyróżniał się spośród natłoku podobnych do siebie, oklepanych elewacji? Otóż najlepiej postawić na dom w stylu skandynawskim. Subtelne połączenie nowoczesnego minimalizmu, ponadczasowej formy oraz lekko rustykalnych detali sprawi, że nie tylko będzie on estetyczny i elegancki sam w sobie, ale również doskonale wkomponuje się...Czytaj całość »

Styropian to nadal jeden z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych. Za taki stan rzeczy odpowiada dość dobry stosunek ceny do jakości, korzystne parametry użytkowe, a także łatwość montażu. Warto tu jednak podkreślić, że aby ocieplenie faktycznie sprostało naszym oczekiwaniom, musi zostać prawidłowo zainstalowane. Przygotowanie ścian pod klejenie...Czytaj całość »